Oto Fabian!!! Jego pasją jest piłka nożna. Fabian na co dzień gra i trenuje w szkółce piłkarskiej Orlik Radom w drużynie Młodzików. Jako piłkarz Diabetyk spełnia się i osiąga sukcesy w drużynie Pogromcy Cukrów skupiającej tylko i wyłącznie piłkarzy z cukrzyca typu pierwszego. Jest również reprezentantem Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą Słodka POLSKA w kat. U-12.

Gra na pozycji prawego pomocnika w grupie zaawansowanej. Nad jego bezpieczeństwem podczas treningów, ale i wszystkich innych aktywności czuwa zawsze Dexcom (sensor + telefon to wyposażenie obowiązkowe na każdy trening). No i oczywiście rodzice, którzy dzięki aplikacji mają bezinwazyjny podgląd w glikemie syna i dzięki temu więcej poczucia bezpieczeństwa. System równiez dobrze jak na boisku sprawdza się w szkole, bez niepotrzebnego angażowania nauczycieli w samokontrolę. 

Fabian ma 11 lat, życia bez cukrzycy nie pamięta (zachorował jako dwulatek). Miewa chwile zwątpienia, ale rzadko i nie trwają one długo. Dla niego najważniejsza jest piłka i skoro może rozwijać swoją grę, to znaczy, że nie jest źle. Dla rodziców pasja syna to dodatkowe obowiązki związane z samokontrolą. Dzięki nowym technologiom udaje im się pogodzić intensywny wysiłek (zawsze z odpiętą pompą!), emocje, rywalizację i prawidłowe glikemie. Choć wymaga to wszystko wysiłku, nie mają poczucia, żeby choroba ich ograniczała. 

A wyzwania są – Fabian rośnie, zmienia się zapotrzebowanie na insulinę i potrzeby energetyczne organizmu – więc trzeba nieustannie trzymać rękę na pulsie, żeby jak do tej pory przez ponad 90% czasu utrzymywać cukry w normie.